Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Działalność edukacyjna Nadleśnictwa Złoty Potok opiera się głównie na spotkaniach edukacyjnych przygotowywanych dla różnych grup wiekowych - od przedszkolaków poczynając, na osobach dorosłych kończąc.

Nadleśnictwo Złoty Potok organizuje zajęcia w izbie przyrodniczo-leśnej, lekcje terenowe oraz wycieczki ścieżkami dydaktycznymi. Istnieje również możliwość przeprowadzenia prelekcji lub pogadanki w przedszkolach, szkołach przez pracownika Służby Leśnej z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, filmów itp. Organizujemy konkursy np. „Wiosna w Lesie” oraz różne akcje np. „1000 drzew na minutę”, „#sadziMY”. Przedstawiciele Nadleśnictwa uczestniczą w szkolnych konkursach dotyczących ekologii i ochrony środowiska.

Edukacja leśna obejmuje liczne zagadnienia dot. świadomości ekologicznej, kształtowania właściwych zachowań w lesie, szacunku dla tych dóbr, postaw proekologicznych i ochrony dziedzictwa leśnego. Zapraszamy do odwiedzenia naszych obiektów edukacyjnych, jak również zachęcamy do podejmowania inicjatyw przez nauczycieli, w celu pogłębiania  wiedzy o środowisku leśnym oraz wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Aby skorzystać z oferty edukacyjnej należy kontaktować się pracownikiem zajmującym się w Nadleśnictwie edukacją przyrodniczo-leśną p. Katarzyną Szostak– tel. +48 34 32 91 175. Należy także zapoznać się z "Regulaminem uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych na terenie nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach”. Wypełnić wniosek o przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, przesłać na adres poczty elektronicznej Nadleśnictwa Złoty Potok zloty_potok@katowice.lasy.gov.pl (zalecana forma zgłoszenia) lub na numer fax. +48 34 32 91 171 minimum 7 dni przed planowanym terminem zajęć. Po otrzymaniu karty pracownik Nadleśnictwa skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia terminu realizacji zajęć. W przypadku braku odpowiedzi na Państwa zgłoszenie lub w celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 34 32 91 175.

Wniosek i regulamin są do pobrania poniżej.